MASAŻ

Masaż leczniczy

Najpopularniejsza forma masażu polecana osobom z problemem spiętych i bolesnych mięśni. Dzięki zróżnicowanym technikom masażu dochodzi do przyspieszenia krążenia krwi, poprawy metabolizmu i odżywienia tkanek oraz wywołania korzystnych dla organizmu reakcji odruchowych w różnych narządach ciała. W rezultacie uzyskujemy złagodzenie bólu, przyspieszenie regeneracji organizmu, zwiększenie elastyczności oraz sprężystości mięśni.

Masaż relaksacyjny

Harmonijne, spokojne i delikatne techniki tego masażu gwarantują maksymalne odprężenie, dają poczucie bezpieczeństwa, uwolnienie od stresu, złego nastroju i napięcia mięśniowego. Polecany w szczególności osobom przemęczonym, zestresowanym oraz po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym.

Masaż sportowy

Masaż standardowo o większej sile i intensywności dostosowany do indywidualnej reaktywności osoby i uwzględniający charakter uprawianej przez nią dyscypliny sportu lub aktywności fizycznej. Celem masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń  występujących w sporcie wyczynowym bądź amatorskim. Masaż sportowy spełnia następujące funkcje: rozgrzewającą (przygotowanie do treningu czy zawodów), regeneracyjną (przyspieszenie powrotu organizmu po dużym wysiłku do stanu wyjściowego) i leczniczą (wspomaganie leczenia urazów powstałych podczas treningu lub zawodów).

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to spokojny i delikatny masaż o działaniu stymulującym i usprawniającym przepływ limfy. Zabieg ten zmniejsza między innymi: zastoje limfatyczne, opuchliznę nóg i obrzęki. Dodatkowo pomagaja zapobiec powiększaniu cellulitu oraz wspomagaja proces odchudzania. Poprzez poprawę krążenia krwi, pomaga odprowadzać nadmiar wody z tkanek. Drenaż limfatyczny wpływa na usprawnienie przepływu chłonki, likwidację obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych, usprawnienie transportu wody i soli mineralnych oraz procesów immunologicznych. W naszych gabinetach stosujemy drenaż limfatyczny manualny.

Masaż liftingujący twarzy

Masaż liftingujący twarzy to nieinwazyjna terapia kosmetyczna, która spowalnia proces starzenia się, wygładza zmarszczki i daje efekt naturalnego podniesienia skóry twarzy (lifting). Masaż ten poprawia sprężystość mięśni i skóry. Wykonywany jest w celu wygładzenia zmarszczek, poprawy krążenia krwi i limfy oraz usunięcia napięć wywołanych stresem lub zmęczeniem.

OGÓLNE PRZECIWWSKAZANIA

– zmiany skórne: rozsiane i ropne
– nowotwory
– hemofilia
– żylaki
– skaza naczyniowa
– nadciśnienie
– miażdżyca
– wszelkie stany zapalne
– wysoka temperatura
– choroby zakaźne
– krwiaki, tętniaki, naczyniaki
– epilepsja
– ciąża (przeciwwskazanie względne)
– menstruacja

PRZECIWWSKAZANIA DO MASAŻU KRIO

– krioglobulinemia
– reakcja uczuleniowa (pokrzywka) na zimno
– zespół Raynauda
– niedoczynność tarczycy
– znaczna niedokrwistość
– schorzenia mięśnia sercowego
– nadciśnienie tętnicze znacznego stopnia
– przebyte zakrzepy żylne i zatory tętnic obwodowych
– miejscowe zaburzenia ukrwienia kończyn
– zaawansowana miażdżyca
– zaawansowana choroba nowotworowa
– obecność miejscowych odmrożeń
– uszkodzenia skóry
– różnego pochodzenia ostre schorzenia dróg oddechowych
– stosowanie niektórych leków (neuroleptyki) i używek (alkohol)
– wyniszczenie i wychłodzenie organizmu