PEELING

Solny a może cukrowy? A co to tak dokładnie? Peeling to nic innego jak zabieg polegający na delikatnym, usuwaniu naskórka oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które nagromadziły się na powierzchni naszej skóry. Mechaniczny peeling poprawia mikrokrążenie tkanek oraz wygląd skóry, a mianowicie jej koloryt, powoduje wygładzenie i uczucie delikatności. Dodatkowo przygotowuje ciało do innych zabiegów kosmetycznych takich jak masaż, maska, okłady oraz terapia antycellulitowa, ponieważ ułatwia wchłanianie stosowanych preparatów. Zabieg wykonujemy na samodzielnie przygotowanych, naturalnych kosmetykach opartych o oryginalne i skuteczne receptury.

 

Peeling – 4 pory roku

Warto pamiętać o zabiegach przygotowujących ciało na lato – trzeba zadbać o to, by skóra była odpowiednio przygotowana na opalanie jak i na pokazanie się na plaży. Wiosną przede wszystkim najważniejsze są peelingi. To bardzo ważne zabiegi, o działaniu oczyszczającym, ujędrniającym, odmładzającym i wygładzającym. Zimąpeelingi są niezalecane, ewentualnie należy je wykonywać rzadziej i stosować mniej inwazyjne zabiegi. Zaś wiosną, gdy na dworze jest cieplej, skóra już nie jest narażona na kontakt z mroźnym powietrzem – należy powrócić do regularności. Po zimie mogą być one intensywniejsze, by można było oczyścić skórę z tego, co się nagromadziło. Warto robić go raz w tygodniu łącząc z masażem.

Jak wygląda zabieg?

Całe ciało za wyjątkiem twarzy jest poddawane mechanicznemu złuszczaniu naskórka. Peeling po części przypomina masaż, który polega na nałożeniu kosmetyku na oczyszczoną skórę i rozmieszczeniu go kolistymi ruchami na ciele. Zabieg kończy ciepły prysznic i zmycie resztek peelingu. Intensywność zabiegu jest dostosowywana indywidualnie do cery.

Dla kogo?

Ten zabieg jest szczególnie istotny dla osób stosujących samoopalacze (pomoże zapobiegać plamom), używających depilatora (będzie zapobiegał i pomagał zwalczać wrastające włoski) oraz pozbywających się cellulitu przy dodatkowej pomocy kremów (pomoże się im lepiej wchłaniać).

NIE STOSUJ KIEDY

Niestety z peelingów nie każdy może korzystać. Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi:

  • skóra skłonna do alergii
  • trądzik młodzieńczy
  • otwarte rany i oparzenia
  • cera płytko unaczyniona.

Nie należy również stosować peelingu po zastosowaniu samoopalacza.

0