Okłady borowinowe

Borowina to bardzo skuteczny lek, jak i naturalny kosmetyk dla skóry. W jej składzie nie znajdziesz zbędnej chemii lub innych niepożądanych substancji. Łagodzi bóle i kontuzje, pomaga w przypadłościach kobiecych a także zmniejsza „skórkę pomarańczową”, wyszczupla i liftinguje, powoduje, że skóra staje się bardziej napina i ujędrniona. Borowina pobudza procesy sprzyjające eliminacji tkanki tłuszczowej oraz normalizuje procesy metaboliczne. Dzięki tym właściwościom uzyskuje się rezultat w postaci wygładzenia nierówności, przywrócenia pożądanej gęstości skóry i zmniejszenia objawu cellulitu. Okład borowinowy powoduje sprawniejsze eliminowanie toksyn z organizmu, zmniejsza problem obrzęków, nawilża i regeneruje naszą skórę.

 

A co to ta borowina?

Borowina jest rodzajem torfu, powstaje w wyniku procesu butwienia, czyli naturalnego rozkładu roślinności bagiennej. Składniki w niej zawarte to m.in. kwasy huminowe, bituminy, białka, żywice, mikro i makroelementy, a także sole i krzemionka, które zapewniają naturalną pielęgnację dla ciała. Kwasy organiczne i sole działają ściągająco, przeciwzapalnie oraz bakteriobójczo. Okłady borowinowe bezpośrednio na ciało powodują regenerację naskórka i innych tkanek, które uległy uszkodzeniu. Dochodzi również do zwiększenia ukrwienia skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i tkanek położonych głębiej. Dzieje się tak w głównej mierze ze względu na kwasy huminowe zawarte w torfie.

Do naszych zabiegów stosujemy Borowinę Goczałkowicką, która jest jednym z najcenniejszych darów natury, który wydobywamy na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój. W naszych gabinetach do zabiegów borowinowych wykorzystujemy prawdy peloid a nie maski/preparaty. Zabieg zakończony jest wmasowaniem lotionu z emulsją borowinową.

Co daje borowina?

Ciepła borowina bezpośrednio na ciele przynosi niesamowite efekty w przypadku schorzeń pochodzących z układu ruchu, zmian zwyrodnieniowych stawów i chrząstek, różnego rodzaju bólów kręgosłupa oraz mięśni. Dodatkowo jest niezastąpiona w zmniejszaniu bólu spowodowanego kontuzjami (tylko w przewlekłych stanach, ale nie ostrych!).

Okłady borowinowe to bardzo dobre rozwiązanie dla starszych osób na bóle reumatyczne. Czy tylko? Oczywiście, że nie! Wskazane są także dla młodych przeciążonych siedzącym trybem życia, albo wręcz przeciwnie uprawiających intensywnie aktywność sportową Tego rodzaju okłady rozluźniają przykurczone torebki stawowe, więzadła oraz tkanki znajdujące się wokół stawów. Ponadto kwasy huminowe, które wchodzą w skład borowiny, powodują resorpcję niepotrzebnych substancji wydalonych z organizmu. Zabieg borowinowy jest przyjemny, ciepły i relaksujący. Mięśnie stają się rozluźnione, a organizm w mniejszym stopniu odczuwa dolegliwości bólowe.

Okłady borowinowe pomagają w przypadku kobiecych dolegliwości, ponieważ ten naturalny torf leczniczy zawiera związki o działaniu estrogennym. Sprawiają, że stymulowane zostają hormony nadnerczy i jajnikowe, m.in. estradiol i progesteron. Zabieg ten może pomóc wyregulować cykl miesiączkowy oraz ograniczyć dokuczliwe objawy menopauzy. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie…Borowina redukuje cellulit! Mało, kto wie, ale to także jeden ze sposób na tak nielubianą przez panie „skórkę pomarańczową”. Efektem ciepłego okładu jest pobudzony metabolizm komórkowy, przez co następuje wydalanie niepotrzebnych substancji przemiany materii przyczyniających się do niwelowania cellulitu. Niechciane komórki tłuszczowe zostają rozbite, a złogi zawierające toksyny usunięte. Jeśli do okładów borowinowych dodamy masaż, efektywność staje się jeszcze większa.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na zawijaniu ciała z użyciem gorącego, naturalnego torfu leczniczego. Borowina przed wizytą jest odpowiednio przygotowywana i podgrzewana. Następnie zostaje rozprowadzona na wybrane okolice poddawane terapii. Przyjemnie rozgrzewa, relaksuje i przyspiesza metabolizm. Utrzymywanie się odczucia ciepła towarzyszy do końca zabiegu, ponieważ borowina cechuje się dużą pojemnością cieplną – nagrzana do temperatury 40 stopni C, oddaje ciepło równomiernie i powoli. Polepszony zostaje metabolizm komórkowy, a co za tym idzie składniki odżywcze mogą szybciej docierać do tkanek, a zbyteczne substancje zostają wydalone.

Dla kogo?

Okłady borowinowe to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z przewlekłym bólem różnego pochodzenia, kontuzjami jak i również w walce z cellulitem i nieelastyczną skórą.

Zanim zdecydujemy się poddać zabiegowi borowinowemu, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Nie mogą ich stosować m.in. osoby, które nie ukończyły 25 r.ż. (ze względu na wydzielane hormony), kobiety w ciąży, podczas miesiączki, cierpiący na nadczynność tarczycy, nowotwory.

Zabieg przeciwwskazany jest również w przypadku:

  • niewydolności układu krążenia
  • chorobach serca i nerek
  • stanach zapalnych
  • żylakach.
0